Prowadzenie działalności związanej z handlem czy produkcją wymaga stworzenia odpowiedniego zaplecza logistycznego. Jednocześnie wielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, że ważne jest wykorzystywanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego. Doskonałym sposobem na pogodzenie tych dwóch potrzeb są ekologiczne i wytrzymałe palety drewniane.

Uniwersalne wykorzystanie – na każdym etapie
Europalety EPAL to nośnik, który może być wykorzystywany zarówno w transporcie krajowym, jak i zagranicznym. Jednolite rozmiary, wysoka nośność i odporność na działanie wilgoci to niewątpliwie atuty tego rodzaju palet. Te produkowane przez Tartak Gałka opatrzone są niezbędnymi certyfikatami EPAL, a ich jakość jest gwarantowana poprzez wykorzystanie jedynie najlepszego drewna iglastego oraz optymalną obróbkę fitosanitarną w specjalnych komorach. Palety są odpowiednio zabezpieczone przed pojawieniem się grzybów i innych mikroorganizmów na ich powierzchni – ma to szczególne znaczenie biorąc pod uwagę, że łańcuchy dostaw współcześnie ulegają wydłużeniu, a w okresie świątecznym transport może zajmować więcej czasu.

Wyjątkowa nośność
Mimo swojej ażurowej konstrukcji palety EPAL są w taki sposób zbite, by utrzymać w spoczynku nawet do 4 ton towaru, natomiast w transporcie do 1,5 tony. W dodatku dzięki temu, że nie stosuje się podczas ich produkcji żadnych chemikaliów palety świetnie nadają się do transportu kosmetyków, żywności, farmaceutyków czy produktów adresowanych do najmłodszych dzieci.

Praktyczność i opłacalność
Europalety są równie uniwersalne co inne, mniej ekologiczne nośniki. Ich niewątpliwą zaletą pozostaje jednak, obok wytrzymałości, także możliwość naprawy – a przy zbyt dużym zużyciu również recyklingu. Palety EPAL to doskonały wybór także dla biznesów, które dopiero się rozwijają. Ich ceny są konkurencyjne, a wielorazowy użytek gwarantowany.

Mówiąc o przydatności i funkcjonalności europalet trudno uwierzyć, że obecne są one w przestrzeni handlowej i transportowej już od ponad 70 lat – i nieprzerwanie spełniają swoją rolę. To proste, a jednocześnie innowacyjne rozwiązanie trwa na rynku pomimo jego modyfikacji. Warto nawiązać długofalową współpracę z producentem palet, aby zawsze mieć dostęp do najlepszych wyrobów.