Posiadamy w sprzedaży również zrębkę, czyli drewno siekane na drobne, nieforemne kawałki o zróżnicowanej wielkości (od 10 mm do kilku centymetrów). Zrębka stanowi produkt uboczny procesu skrawania drewna. Jest wykorzystywana w przemyśle meblarskim przy produkcji płyt wiórowych, pilśniowych oraz w przemyśle celulozowo - papierniczym.

Oprócz tego znajduje zastosowanie w ogrodnictwie - jako forma zabezpieczenia podłoża przed chwastami, a także sposób na zagwarantowanie glebie optymalnego dotlenienia oraz nawodnienia. Zrębka może być elementem izolującym podłoże - a dodatkowo pełnić funkcję ozdobną.

W trosce o środowisko naturalne można również zastosować zrębkę jako paliwo ekologiczne, przy czym trzeba zauważyć, że jakość energetyczna jest zależna przede wszystkim od zawartości wilgoci w surowcu. Z reguły zrębki tartaczne najlepiej sprawdzają się w formie paliwa do kotłów o dużej mocy. Zrębka różni się od pelletu tym, że może być pozyskiwana z dowolnego rodzaju drewna. Nasza firma specjalizuje się w dystrybucji zrębki z drzew iglastych - sosen, jodeł i świerków.

 

Zrębka 1 m3

więcej