Przemysł drzewny pozwala w pełni wykorzystywać surowiec - dlatego też w naszej ofercie znajdują się również trociny. Proces przetwarzania drewna pozwala na uzyskanie ubocznego produktu - trociny nie stanowią bowiem odpadu. Co więcej - mogą być efektywnie wykorzystane (to ważne biorąc pod uwagę fakt, że aż 10 proc. masy drewna po obróbce stanowią trociny).

Wykorzystanie trocin jest szerokie. Dawniej pełniły rolę materiału izolacyjnego (zarówno w przemyśle, jak i w indywidualnych gospodarstwach). Obecnie trociny częściej sprawdzą się jako nawóz organiczny czy ściółka. Dzięki trocinom możliwe jest zoptymalizowanie wilgotności gleby, oraz zwiększenie jej wartości odżywczych. Trociny mogą stanowić także element ozdobny - np. w ogrodach o rustykalnym stylu.

Co znamienne z ekologicznego punktu widzenia, trociny po  dalszej obróbce - obejmującej procesy mechaniczne oraz chemiczne - mogą być stosowane jako paliwo organiczne - w formie pelletu czy brykietu. Takie formy można wykorzystywać również na skalę przemysłową, unikając emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Nasze trociny są w pełni organiczne i przyjazne dla środowiska.

Trocina 1m3

więcej