Międzynarodowy transport oraz handel stale muszą mierzyć się z dynamicznymi zmianami, jakie zachodzą na arenie geopolitycznej, ale też z pokłosiem epidemii Covid-19. Szczęśliwie branża transportowa oraz magazynowa od lat korzysta z rozwiązań, które umożliwiają efektywne przeprowadzanie procesów logistycznych.

Mowa o europaletach EPAL, które znajdują szerokie zastosowanie w transporcie, magazynowaniu, przeładunku towarów. Ich głównym wyróżnikiem pozostaje zestandaryzowanie rozmiarów i wagi, które wynoszą odpowiednio 800x1200x144 mm oraz 25 kg. Dzięki jasno określonej odpowiednimi wymogami konstrukcji można mieć pewność, że palety te będą dopasowane do każdego typu europejskich wózków widłowych. Na uwagę zasługuje również wysoka nośność, która wynosi do 1,5 tony w warunkach dynamicznych.

Rynek spedycyjny – status quo palet

Palety Euro z pewnością zdominowały rynek narzędzi transportowych. Odpowiada za to m.in. fakt,  iż ich produkcja przebiega w sposób zautomatyzowany (w wielu przypadkach całkowicie). Palety EPAL tworzone są z wysokiej jakości surowca drewnianego. Drewno iglaste poddawane jest obróbce w taki sposób, by zachowało optymalną higroskopijność – co ma wpływ na trwałość i nośność.

Nasza firma dysponuje certyfikatem EPAL – co gwarantuje najwyższą jakość palet. Warto zaznaczyć, że nie każda paleta może otrzymać taki certyfikat. Konieczne jest tutaj spełnienie wysokich wymogów i standardów produkcyjnych. Nasze palety produkowane są z drewna iglastego, które podlega impregnacji jedynie przy pomocy określonych środków. Nie stosujemy żadnych szkodliwych chemicznych preparatów. Pełną ekologiczność produktów potwierdza również to, że bez przeszkód mogą podlegać naprawom, a po latach – pełnemu recyklingowi.

Palety drewniane to przeszłość, teraźniejszość i – wiele na to wskazuje – przyszłość branży spedycyjnej. Nic dziwnego. Palety wykonywane są z dbałością o jakość końcowego produktu, wyróżnia je wielofunkcyjność oraz wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne związane ze składowaniem towarów o wysokiej masie.